SENIORZY: Myśliwiec Tuchomie - Chrobry 2:0 (1:0)

W drugiej kolejce Słupskiej Klasy Okręgowej seniorzy Chrobrego Charbrowo przegrali 2:0 z gospodarzem zawodów drużyną Myśliwca Tuchomie.

Zespół gospodarzy od początkowych minut zagrał odważniej nie dopuszczając gości do swobodnego rozgrywania ataku pozycyjnego. Charbrowianie nie wiele pokazali w pierwszej połowie dając się zepchnąć do obrony. Byliśmy zmuszeni do wyprowadzania kontrataków, z których niewiele wynikało. Zawężone boisko dawało dużo możliwości rozgrywania SFG przede wszystkim z autów, które były dla nas największym zagrożeniem. Tak też straciliśmy pierwszą bramkę w 27 minucie po dośrodkowaniu w pole karne i przegranej naszego obrońcy z aktywnym Grosem, który uderzeniem z głowy nie daje żadnych szans Mayerowi. Przetrwaliśmy pierwszą połowę, ale nie było się, czym chwalić, bo zagraliśmy zbyt defensywnie.

Druga połowa całkowicie odwróciła losy meczu. Charbrowianie zdominowali boisko naciskając na chwilami bezradnych gospodarzy. Niestety w tym dniu bramka gości była dla nas zaczarowana, ponieważ po składnych akcjach naszego zespołu piłka lądowała w bocznej siatce albo nieczysto trafiamy w piłkę albo doskonale interweniował bramkarz miejscowych niejednokrotnie ratując zespół od utraty gola. Najlepszą sytuację marnujemy w 87 minucie meczu. Po rzucie wolnym Kalamaszka widzieliśmy już piłkę w siatce, ale nie do złamania był golkiper gospodarzy, który paruje piłkę wprost pod nogi naszych napastników, którzy ponownie nie popisują się skutecznością. Czym bliżej końca tym większe naciski padały na defensywę miejscowych. Niestety w 90 minucie meczu szybki kontratak Tuchomia całkowicie pogrzebał nasze szanse na wyrównanie tego spotkania, w którym obrywamy drugą bramkę autorstwa Grosa. Można powiedzieć, że zagraliśmy 50 na 50 z lekką przewagą sytuacji podbramkowych. Druga połowa i doskonała gra pokazała siłę naszego zespołu. Z perspektywy całego spotkania najsprawiedliwszym rezultatem tego spotkania byłby remis niestety wygrywa ten, co strzela bramki. Gratulujemy zespołom walki na boisku i życzymy powodzenia z najbliższych spotkaniach.