SENIORZY: Jantaria Pobłocie - Chrobry 1:2 (0:1)

Kolejne doskonałe spotkanie zaliczyli seniorzy Chrobrego Charbrowo pokonując w niedzielne popołudnie miejscową Jantarię Pobłocie 1: 2.

Mecz lepiej i odważnie rozpoczęli goście, kontrolując przebieg spotkania praktycznie w każdej strefie boiska. Przeciwnik dobrze się bronił, bo przez długi czas nie pozwolił nam na strzelenie bramki choć były ku temu okazje. Swoje możliwości strzeleckie źle obliczał Stencel, Janiszek i Wiśniewski. Sytuacje sam na sam z bramkarzem przegrywa Czerwionka. W 35 minucie zasłużenie obejmujemy prowadzenie po indywidualnej akcji oraz precyzyjnym i celnym uderzeniu Czerwionki.

W drugiej połowie w dalszym ciągu prowadziliśmy grę. Niestety chwila nieuwagi w 52 minucie kosztowała nas utratą bramki. Przeciwnik uwierzył w swoje możliwości i miejscami poważnie zagroził bramce gości. Gra się wyrównała, ale większość sytuacji bramkowych była nadal po stronie charbrowian, którzy w 76 minucie dokumentują swoją przewagę przepiękną „bombą” Wiśniewskiego, który z odległości około 30 metrów sparaliżował dotychczasowy nienaganny występ golkipera gospodarzy. Dalsza część spotkanie kreowała się z różnym skutkiem. Sędzia nie do końca panował nad bardzo ostrą a czasami brutalną grą zawodników gospodarzy, którzy za wszelką cenę chcieli wyrównać spotkanie. Marnujemy jeszcze trzy korzystne sytuacje z których mogły paść bramki, ale bramkarz Jantarii okazał się być lepszy w tych pojedynkach. Przeciwnik w końcówce spotkanie zmarnował co najmniej 2 doskonałe sytuacje w których rewelacyjnie interweniuje niezawodny Mayer. Z przebiegu spotkania wynik jak najbardziej sprawiedliwy. Należy wspomnieć, że z powodu braku naszych 2 środkowych obrońców na ich pozycji wystąpił nasz ofensywny pomocnik Butowski, który udowodnił w tym spotkaniu, że nie ma dla niego pozycji, z którą by sobie nie poradził, potwierdzając to doskonałym występem oraz późniejszą opinią trenera, który niespodziewanie postawił właśnie na jego osobę, którą niejeden i sam zainteresowany był bardzo zaskoczony. Życzymy naszym kolegom za miedzy korzystnych wyników w następnych spotkaniach, bo mają niezły potencjał i duże chęci na to, aby pozostać w Klasie Okręgowej czego im z całego serducha życzymy. Dziękujemy za dobre spotkanie i życzymy powodzenia.