Zakończenie rundy jesiennej drużyn młodzieżowych Chrobrego Charbrowo.

W miniony weekend zespoły młodzieżowe Chrobrego Charbrowo zakończyły rundę jesienna sezonu 2014/15. Juniorzy B przegrali 3: 5 z zespołem Soktawia Budowo natomiast Juniorzy D nie poradzili sobie z drużyną Orliki Jezierzyce przegrywając 0:4.

Na początku trzeba nadmienić, że w sezonie 2014-15 Młodziki oraz Orliki występowali po raz pierwszy w rozgrywkach pokazując niezły końcowy wynik swoich umiejętności, natomiast drużyna Juniora Młodszego, która po raz pierwszy reprezentowała grupę Junior B przekonała się, że tylko zaangażowanie oraz udział w treningach daje możliwości na zdobycie jakiekolwiek punktów.

Najlepszym rezultatem pochwalić się mogą najmłodsi wychowankowie, którzy ostatecznie zajęli 3 miejsce w rozgrywkach turniejowych, w których startowało 5 zespołów. Na 16 rozegranych meczy odnieśli 8 zwycięstw, zremisowali 3 a przegrali 5 spotkań. Zdobyli 28 bramek i stracili 18. Najlepszym strzelcem zespołu w rundzie jesiennej został Jakub Szydlik, który zdobył 14 bramek, następnie Kacper Rychert strzelając 8 bramek a na trzecim miejscu ex aequo po 2 bramki strzelili Kacper Krzyżanowski oraz Jakub Nastuniak.

Drużyna Junior D wystartował w największej grupie, która składa się z 9 zespołów. Nasi wychowankowie zajęli 7 miejsce zdobywając 7 punktów, co dało im 2 wygrane jeden remis oraz 5 przegranych. Najlepszymi strzelcami zespołu w rundzie jesiennej zostali Tomasz Godula i Dawid Renk, którzy zdobyli po 3 bramki, następnie Oskar Wąsik, Kacper Czupryniak oraz Marcel Mielewczyk strzelili po 2 gole a na trzecim miejscu uplasowała się kolejna trójka, która strzeliła po jednym golu są to Oliwier Halena, Konrad Szczepaniak oraz Jakub Riabuszenko. Bardzo wyrównana walka o miano najlepszego strzelca sezonu.

Najgorzej w pierwszej rundzie wypadli najstarsi zawodnicy Chrobrego, którzy aktualnie zajmują ostatnie miejsce w tabeli. Na 6 rozegranych spotkań wszystkie przegrali pozostając jedynym zespołem w grupie z zerowym kontem punktowym. Najlepszym strzelcem zespołu w rundzie jesiennej został Nikodem Reczko, który zdobył 5 bramek, następnie Florian Gaffke strzelając 2 bramki a na trzecim miejscu uplasowali się Błażej Tempski, Marcel Wieczorek oraz Dawid Szybiak strzelając po 1 bramce.

Patrząc na tępo, w jakim rozwija się nasza młodzież można być zadowolonym tym bardziej, że grupy zaczęliśmy tworzyć pod koniec sierpnia. Jeżeli nie zmieni się mentalność, dotychczasowe zaangażowanie oraz frekwencja na treningach to o dobre wyniki, które nie są dla Nas najważniejsze nie będziemy musieli w ogóle ubiegać.

Niestety złą wiadomością może być bardzo słabe zaangażowanie Naszej najstarszej grupy młodzieżowej, która ucieka od wyżej wymienionych norm i nie chodzi o to, że zajmują ostatnie miejsce w tabeli tylko o to, że nie przykładają się do treningów, które wielokrotnie się nie odbywały ze względu na frekwencję. Młodzi Panowie musicie wiedzieć, że przy takim zaangażowaniu jak dotychczas Władze Klubu zmuszone będą do wycofania zespołu, ponieważ nikt na siłę nie chce prowadzić zespołu, który jest tylko drużyną na mecze i to niekompletne. To Wy musicie pokazać, że Wam zależy, bo My zrobiliśmy już wszystko a żeby funkcjonowało to w należyty sposób. Chłopaki to od was zależy czy dalej będziemy czerpać przyjemności, jaką jest gra w piłkę nożną. Dziękuję za uwagę i życzę powodzenia.

RELACJE Z OSTATNIEJ KOLEJKI LIGOWEJ

JUNIOR B: Chrobry-Skotawa Budowo 3:5 (2:3)

Skład Chrobrego: Szulc - Kruszyński, Góra, Ślusarek, Tymiec D. - Breliński, Szymichowski (41’ Wieczorek), Szybiak, Gaffke, Tymiec K. - Reczko.

Bramki: Reczko - 4’, 9’, 44’.

Spotkanie drużyn, które mogły w realnym stanie powalczyć jak równy z równym. Mecz doskonale rozpoczęli gospodarze, którzy w 4 minucie zdobywają pierwsza bramkę po strzale Reczki, który dobił piłkę po uderzeniu w poprzeczkę Szybiaka. Na murawie sprzyjał mocny wiat, którego goście wykorzystali w 100 procentach. W 8 minucie po potężnym strzale z 25 metrów piłka odbija się od słupka nieszczęśliwie uderzając naszego bramkarza, który strzela gola samobójczego. Szybko odrobiliśmy straty, bo po minucie gry po składnej akcji Szybiaka i Gaffke, który uderza w słupek, piłkę ponownie dobija dobrze ustawiony Reczko. Goście wyrównali w 16 minucie po prostopadłym zagraniu do napastnika i bezradności naszej defensywy. W 22 minucie Skotawa obejmuje prowadzenie po dobrze wykonanym rzucie rożnym, który pokazał luki oraz brak walki głową naszych zawodników.

Po czterech minutach drugiej połowy wyrównujemy wynik spotkania po prostopadłym zagraniu Szybiaka do Reczki, który zalicza hat-trika w tym meczu. W dalszej części meczu uwidaczniała się przewaga gości, którzy częściej zagrażali bramce przeciwnika. Gospodarze dzielnie się bronili wykonując kontrataki, z których nie mieli sił wracać, co bezlitośnie wykorzystali przyjezdni strzelając w ciągu 2 minut dwie bramki stawiając kropkę nad i. W 70 minucie Szulc źle obliczył odległość do piłki dając się prosto wyprzedzić napastnikowi, a w 72 minucie ponownie szkolne błędy w obronie dały o sobie znać. W końcowych minut gospodarze przyspieszyli tępa naciskając na przeciwnika, ale niestety zabrakło czasu oraz precyzji w wykonywanych akcjach.

JUNIOR D: Chrobry-Orliki Jezierzyce 4:0 (0:0)

Skład Chrobrego: Jaśkiewicz, Godula, Kruzel, Mielewczyk, Riabuszenko, Renk, Śmiechowski, Szczepaniak, Polewik.

Na zmiany hokejowe wchodzili:

Halena, Pawłowski, Karpus, Stasiak, Czupryniak, Miedziński.

Bardzo wyrównane spotkanie. Wynik mógł się odwrócić gdyby gospodarze wykorzystali swoje sytuacje bramkowe. Goście zdobyli swoje bramki po prostych błędach naszej strefy obronnej strzelając dwie szybkie bramki, które wytrącił charbrowian z rytmu, który reprezentował wcześniej. Kolejne dwie stracone bramki w końcowych minutach meczu całkowicie rozstroiły miejscowych skreślając tym realne szanse na zdobycie jakichkolwiek punktów.