V liga jeszcze nie dla Chrobrego

Po szaleńczej 93 minutowej walce na „gorącym” stadionie w Charbrowie zawodnicy Chrobrego Charbrowo stracili swoją ostatnią szansę na wejście do wyższej klasy rozgrywek przegrywając awans dosłownie w trzech ostatnich minutach gry ulegając 1: 3 lepiej zorganizowanemu w tym dniu zespołowi z Biesowic.

Nie tak miał wyglądać ostatni i zarazem najważniejszy mecz Chrobrego sezonu 2016/17. W meczu nie mogliśmy skorzystać z umiejętności naszego najlepszego strzelca Wiśniewskiego, który musiał pauzować za kartki. Dodatkowo waleczny Janiszek nie mógł zjawić się na spotkaniu z przyczyn służbowych. Do tego Miedzielec doznaje poważnej kontuzji, która wyklucza go z gry. Przy tak ważnym meczu każda kluczowa zmiana ma duże znaczenie i było to też bardzo widoczne na boisku. W początkowych minutach gra wyglądała chaotycznie. Widoczna była niepewność u niektórych zawodników z racji rangi tego spotkania, która dawała zwycięzcy najwyższe trofeum w postaci awansu. Miejscowi z minuty na minutę konstruowali coraz groźniejsze sytuacje. Przyjezdni nie byli bierni i też potrafili pokazać pazur. Pierwsza bramkę zobaczyliśmy w 26 minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Kalamaszka i precyzyjnym strzale z głowy Gołąbowicza. Niestety długo nie cieszyliśmy się z wygranej, ponieważ minutę później przeciwnik wykorzystuje szkolną nieuwagę gospodarzy rozgrywając rzut wolny bez gwizdka i mamy remis.

W drugiej połowie gospodarze przejęli większą kontrolę na boisku. Za wszelką cenę próbowaliśmy podwyższyć wynik naciskając na bardzo dobrze grającego golkipera gości. Czym bliżej końca tym ostrzejsze kontrataki miejscowych. Goście bronili się bardzo dobrze i spokojnie wyczekiwali na szybki i korzystny kontratak. Chrobry za wszelka cenę chciał to spotkanie wygrać nie znając wyniku naszych przeciwników, którzy dali nam możliwość nawet przegrania tego spotkania, ale tylko i wyłącznie z jednobramkową różnicą. W 90 minucie goście szybkim kontratakiem i przy dużym zamieszaniu wbijają bramkę miejscowych i zrobiło się bardzo gorąco. Niestety 93 minuta przekreśliła wszystko, o co walczyliśmy po przepięknym golu Echa dając im upragniony awans. Gratulujemy przeciwnikowi i życzymy powodzenia w Klasie Okręgowej. Miejscowym dziękujemy za walkę do ostatniego gwizdka i życzymy obfitszych sukcesów w A Klasie. POWODZENIA

Skład Chrobrego: Steinke - Stefaniak, Sadurski (78’ Juniewicz)., Mielewczyk, Górski (46’ Kwidziński) - Nastuniak (55’ Gabrukiewicz), Kalamaszek (67’ Kachelski), Czupryniak, Pawlik Sz., Żmudzki - Gołabowicz,

Bramki: Gołabowicz.