SENIORZY: Lipniczanka Lipnica - Chrobry 2:2 (1:1)

Po raz kolejny staliśmy się niewygodnym przeciwnikiem dla liderującego zespołu Lipniczanka Lipnica, który po doskonałej grze na własnym obiekcie nie potrafił zdobyć kompletu punktów remisując 2:2 z sporo osłabionym zespołem Chrobrego Charbrowo.

Na mecz do Lipnicy wybraliśmy się praktycznie gołą jedenastką. Kłopoty zdrowotne nie opuszczają naszych kluczowych zawodników a do tego 2 zawodników musiało wystąpić z przeziębieniem i gorączką. Tylko wiara i pozytywne podejście dały nam wynik, którego miejscowi mogli nam tylko pozazdrościć.

Założenia były takie, aby dobrze ustawić się w obronie i błyskawicznie kontrować przeciwnika. Plan układał się po naszej myśli, bo w 12 minucie meczu przejmujemy prowadzenie po „bajecznej” bramce strzelonej z 25 metrów przez Wiśniewskiego. Przeciwnik po stracie bramki zaczął grać bardziej otwarty futbol stwarzając sobie wiele dogodnych sytuacji w których brakowało tego jedynego, czyli wykończenia. Nie uchroniliśmy się jednak od straty bramki popełniając błędy w kryciu i w 37 minucie meczu przeciwnik wyrównuje wynik spotkania.

Po przerwie wychodziliśmy w różnych nastrojach, ponieważ dwójka zawodników nie była w stanie kontynuować gry a na zmianę mieliśmy tylko Górskiego, któremu grypa dawała w siwe znaki. W 63 minucie boisko opuszcza kontuzjowany trener gości. W 72 minucie ponownie wpadamy w euforię po indywidualnej akcji i bramce Wiśniewskiego. Niestety po niespełna minucie doprowadzamy do remisu strzelając sobie przypadkowego gola samobójczego. Przeciwnik dwoił się i troił, aby wygrać to spotkanie, lecz waleczni charbrowianie ostatnimi siłami utrzymali wynik do końca. Gospodarze schodzili z boiska w zmiennych nastrojach natomiast gości nie ukrywali zadowolenia, że potrafili z punktu widzenia całego spotkania uzyskać bardzo korzystny wynik dla swojego zespołu. Gratulacje dla całej drużyny i powodzenia w kolejnych spotkaniach.