SENIORZY: Mecz sparingowy z Wikęd Luzino

W niedzielne popołudnie seniorzy Chrobrego Charbrowo rozegrali kolejny mecz sparingowy, przegrywając 6: 1 z IV ligowym zespołem z Luzina, Wikędem.

Przeciwnik charbrowian był zdecydowanym faworytem tego spotkania. Uwidaczniało się to przede wszystkim w przygotowaniu wydolnościowym. Piłkarsko nie odbiegaliśmy, bo potrafiliśmy stworzyć zagrożenie pod bramką gości, ale brakowało w nich wykończenia. Spotkanie rozpoczęliśmy bardzo dobrze strzelając w 13 minucie bramkę autorstwa Wiśniewskiego po faulu na Janiszku, który w sytuacji sam na sam został sfaulowany w polu karnym przez obrońcę przyjezdnych. Pięć minut później ponownie Janiszek mógł strzelić kolejnego gola, ale minimalnie przestrzelił. W 22 minucie po składnej akcji przeciwnik strzela gola wyrównującego. W 26 minucie Krzyżanowski był bliski podwyższenia wyniku. Minutę później Pawlik katastrofalnie uderza głową z 5 metrów dostając piłkę jak na tacy. W 37 minucie, po błędach i braku komunikacji naszego zespołu, drużyna z Luzina strzela dwie szybkie a zarazem decydujące bramki, które trochę rozkleiły nasz zespół.

Druga połowa wyglądała podobnie. Przeciwnik atakował my kontrowaliśmy. Co najmniej 2 bramki powinniśmy zdobyć, ale brakowało zimnej krwi. Brak sił po 70 minucie meczu uwidaczniał coraz większą przewagę Wikędu. Trzy szybkie bramki strzelone w ciągu 4 minut były tego rezultatem.

Po meczu trener Wroński powiedział, że z gry zespołu był zadowolony, ale ze sposobu straconych bramek niekoniecznie. Przy stratach brakowało koncentracji i komunikacji, co zobrazowała nam 37 minuta meczu, gdzie obrywamy dwie bramki po prostych i niepotrzebnych błędach. Widziałem, że w ostatnich 20 minutach meczu niektórym zawodnikom brakowało powietrza, ale ze względu na jednego rezerwowego nie miałem wielkiego pola manewru. Praca co niektórych zawodników nie pozwoliła na uczestnictwo w tym spotkaniu. Za tydzień powinno wyglądać to już dużo lepiej ponieważ wracamy do gry w tzw. komplecie i powinno się to powoli układać przed zbliżającymi się wielkimi krokami rozgrywkami ligowymi.