SENIORZY: Chrobry - Stal Jezierzyce 2:1 (2:0)

W minioną środę seniorzy Chrobrego Charbrowo w inauguracyjnym meczu Słupskiej Klasy Okręgowej po ambitnej walce pokonali na własnym terenie zespół Stali Jezierzyce wygrywając 2:1.

Od początku spotkania przewaga należała do gospodarzy. Już w 5 minucie Chrobry objął prowadzenie, po dośrodkowaniu Mariusza Kalamaszka i precyzyjnym strzale z głowy Jakuba Żmudzkiego. W dalszym ciągu nie odpuszczaliśmy, czego efektem była druga mistrzowska bramka autorstwa doświadczonego Kalamaszka strzelona w 11 minucie meczu. Przeciwnik stracił pewność cofając się do defensywy konstruując, co jakiś czas atak szybki, z którego niewiele wynikało.

Drugą połowę zaczęliśmy z jednym zmiennikiem, Krzyżanowskiego zastąpił Kruszyński, który potrzebował trochę czasu, aby wejść w mecz. W 60 minucie po niebezpiecznym starciu w powietrzu Kiełtyki z przeciwnikiem nasz środkowy obrońca musi opuścić pole gry udając się do szpitala, w którym opatrzyli i zszyli otwartą ranę głowy. Życzymy Karolowi szybkiego powrotu do sprawności i mamy nadzieję, że wspomoże nas w wyjazdowym meczu z Tuchomiem. Z czasem przeciwnik zaczął odważniej kontratakować. Zarówno gospodarze jak i goście marnowali swoje sytuacje bramkowe. Kiedy wydawało się, że wynik mamy w kieszeni goście otrzymują prezent w 91 minucie meczu po małym nieporozumieniu naszej defensywy i bramkarza przeciwnik uderzeniem z połowy boiska niespodziewanie zdobywa bramkę kontaktową. Od tego momentu Chrobry zaczął grać bardzo nerwowo a przeciwnik złapał wiatr w żagle dążąc do wyrównania. Szczęśliwie dotrwaliśmy do końca akcentując dobre wejście w sezon rozgrywkowy. Gratulacje dla całego zespołu za walkę i zaangażowanie. Powodzenia w następnym spotkaniu z Myśliwcem w niedzielę o godz. 18.00 w Tuchomiu.