LH: Chrobry Charbrowo - Start Łebień 8:6 (2:3).

Na półmetku Lęborskiej Ligi Halowej zespół Chrobrego Charbrowo w ostatnich 15 sekundach meczu doskonale się zorganizował i pokonał Start Łebień 8: 6 utrzymując fotel lidera i przewagę 5 punktów nad drugim zespołem w ligowej tabeli.

Mecz zaczęliśmy dobrze zdobywając pierwszą bramkę po strzale Mallka. Przeciwnik szybko pokazał, że nie jest zespołem do bicia strzelając trzy szybkie bramki wprowadzając nerwowość w zespole chrobrego. Gra była bardzo zacięta. Zespół z Charbrowa miał duże problemy z przedarciem się przez obronę przeciwnika. W końcówce pierwszej połowy udaje nam się zmniejszyć wynik porażki po strzale Kieznikiewicza i mamy 2: 3 do przerwy.

W drugiej części charbrowianie nacierali, ale przeciwnik nie odpuszczał tworząc tym bardzo ciekawe widowisko. Na 13 minut przed końcem spotkania po błędzie Szwabacha przeciwnik z szybkiej kontry niespodziewanie strzela czwartą bramkę i robi się naprawdę nerwowo. Trzecią bramkę zdobywamy po bardzo przypadkowej bramce Szwabacha, która całkowicie zdezorientowała bramkarza. Chrobry zdominował spotkanie naciskając na przeciwnika. Marnujemy wiele dogodnych sytuacji, Szwabach próbuje się zrehabilitować i trafia w słupek. Gola wyrównującego zdobywamy po bramce Janiszka, który wykorzystuje dokładne zagranie z pierwszej piłki Szwabacha. Na 7 minut przed końcem obejmujemy prowadzenie w tym spotkaniu po wywalczonej piłce Wiśniewskiego, który po dwójkowej akcji z Janiszkiem zalicza swoją pierwszą siatkę w tym spotkaniu. Po minucie Start doprowadza do remisu po niedokładnym kryciu Janiszka. Na trzy minuty przed końcowym gwizdkiem ponownie wychodzimy na prowadzenie po precyzyjnym uderzeniu Mikułki. W 46 sekundzie meczu Kierznikiewicz nie upilnował walecznego Pietkuna, który sprytnie strzela gola wyrównującego. Wszystko wskazywało na to, że mecz zakończy się remisem, ale na 15 sekund przed końcowym gwizdkiem Wiśniewski z stoickim spokojem pokonuje Mateusza Steinke a na zrezygnowany zespół ostatnią bramką odreagowuje jeszcze Mallek. Gratulacje i życzymy powodzenia w spotkaniach rewanżowych.

Skład Chrobrego: Czaja, Szwabach, Kierznikiewicz, Podolak, Kiełtyka, Wiśniewski S., Mikułko, Mallek, Janiszek J. Rzepka.

Bramki: Mallek x2, Wiśniewski x2, Kierznikiewicz, Janiszek, Szwabach, Mikułko