Hat-trick Kiełtyki rozłożył przeciwnika

W szóstej kolejce Słupskiej Klasy A seniorzy Chrobrego Charbrowo odnieśli zasłużone zwycięstwo pokonując miejscową Słupię Kwakowo 5:1. Nasza młodzieżowa kadra radziła sobie w różny sposób. Najlepszy wynik wywalczyli najmłodsi wychowankowie Junior E zajmując pierwsze miejsce na Turnieju w Potęgowie.

SENIORZY: Słupia Kwakowo-Chrobry 1:5 (1:1)

Skład Chrobrego: Czaja - Miedzielec, Mielewczyk P., Kiełtyka, Kachelski, - Janiszek P. (65’ Szwabach), Wiśniewski S., Kalamaszek (78’ Kwidziński), Mallek - Stefaniak (67’ Krzyżanowski M.), Mielewczyk A.

Bramki: Kiełtyka - 19’, 52’, 57’, Mielewczyk A. - 73’, Wiśniewski S. - 83’

Mecz i wynik mógł zaskoczyć nie jednego, ponieważ Słupia na swoim stadionie rzadko przegrywa, o czym przekonała się ostatnio chociażby Garbarnia. Patrząc na wysoki wynik można wywnioskować, że graliśmy wyśmienicie. Wynik meczu jest jednak bardzo mylny, ponieważ można śmiało powiedzieć, że gra charbrowian była jedną ze słabszych, jeżeli chodzi o wcześniejsze spotkania ligowe. W tym meczu po prostu wykorzystaliśmy nasze sytuacje bramkowe, czego przy wcześniejszych spotkaniach brakowało.

Mecz doskonale rozpoczęli gospodarze, którzy już w 6 minucie po strzale Zawady obieli prowadzenie. Goście zawzięcie próbowali doprowadzić do wyrównania czasami zapominając o obronie narażając się na groźne kontrataki. Swoje doskonałe zawody w tym dniu rozegrał bohater tego meczu Karol Kiełtyka, który w 19 minucie pięknym strzałem z odległości doprowadza do wyrównania.

W drugiej części po 12 minutach było już 3: 1 po kompletnym hat-tricku Kiełtyki, który w 52’ i 57’ wykorzystuje doskonałe dośrodkowania Kalamaszka. Zrezygnowani gospodarze próbowali nadrobić straty całkowicie osłabiając defensywę, z którą w 73 minucie poradzili sobie Mielewczyk A. strzelając kolejną bramkę a 10 minut później Wiśniewski S. wbijając piątego gola dla gości w tym spotkaniu.

JUNIOR B: Łupawa/Malczkowo-Chrobry 1:0 (1:0)

Skład Chrobrego: Koseła – Tymiec K., Kukuł, Góra, Kruszyński – Wieczorek (65’ Malicki), Szymichowski (30’ Breliński), Gabrukiewicz (41’ Tymiec D.), Tempski – Reczko

Mecz bardzo wyrównany. Pierwszą bramkę zobaczyliśmy w 18’, która defakto została strzelona z pozycji spalonej. Przeciwnik w pierwszej połowie miał większą przewagę i mógł podwyższyć wynik spotkania, ale dobrymi interwencjami popisywał się bramkarz gości. Przyjezdni mogli jeszcze zremisować po ładnym strzale Gaffke, ale piłka pechowo ląduje na poprzeczce ratując miejscowych od utraty gola. W drugiej odsłonie gra przebiegała pod dyktando charbrowian, którzy nacierali na przeciwnika chcąc doprowadzić do wyrównania. Niestety brakowało nam trochę szczęścia, ponieważ sytuacji bramkowych nie brakowało. Swoje doskonałe sytuacje bramkowe marnował Reczko. Pierwszą sam na sam uderzył nieczysto praktycznie podając do bramkarza, chwilę później uderzając z głowy tuż nad poprzeczką a 10 minut później piłka po jego uderzeniu pechowo trafia w poprzeczkę. Czym bliżej końca tym większa determinacja gości do zdobycia bramki? Po uderzeniu Tymca piłka ląduje w boczną siatkę, następnie Kruszyński mógł zagrać do swoich kolegów w polu karnym, ale zdecydował się na uderzenie, które z łatwością broni golkiper. Świetną sytuację marnuje również Wieczorek, który w sytuacji sam na sam z odległości 5 metrów oddaje bardzo mocny strzał, ale niestety prosto w bramkarza. Duża szkoda straconych punktów, bo przynajmniej remis nam się należał. W pierwszej połowie zabrakło przede wszystkim wiary w zwycięstwo, którą chłopaki pokazali w drugiej połowie, ale niestety zabrakło im trochę szczęścia.

JUNIOR D: Słupia Kobylnica-Chrobry 12:0 (4:0)

Skład Chrobrego: Szlaski - Śmiechowski, Syldatk, Kruzel, Riabuszenko - Renk, Godula, Czupryniak - Mielewczyk,

Na zmiany hokejowe wchodzili:

Grochała, Stasiak, Polewik, Wąsik.

Juniorzy D trafili na godnego przeciwnika, który świetnie rozgrywał spotkanie nie dopuszczając gości do własnej bramki. Drużyna Chrobrego w pierwszej połowie radziła sobie jak tylko mogła. Niestety im dłużej trwało spotkanie tym większe błędy popełnialiśmy stąd tak wysoki wynik. Pochwały należą się Szlaskiemu, który jako zawodnik z pola na pozycji bramkarza radził sobie nieźle broniąc gości od podwyższenia wyniku porażki.