CEL – odbudowanie zespołu oraz utrzymanie w SKO.

CEL –  odbudowanie zespołu oraz utrzymanie w SKO.

Dobiegł końca okres przygotowań do rundy jesiennej sezonu 2020/21 seniorów Chrobrego Charbrowo.

Po dużych zawirowaniach spowodowanych koronawirusem, awanse w większości przypadły zespołom, które dobrze rozpoczęły rundę jesienną zeszłego sezonu. Nie jest też tajemnicą, że i tym razem może być podobnie, ponieważ dużo wskazuje na to, że brak dyscypliny sanitarnej, którą obserwujemy na co dzień może (czego oczywiście sobie i innym drużynom nie życzymy) zakończyć lub przesunąć bieżący sezon z różnymi skutkami. Trzeba też zaznaczyć, że zwiększyła się liczba zespołów z 16 na 20 co wiąże się z obligatoryjnym spadkiem 5 zespołów, oczywiście zostaje to powiększone spadkowiczami z IV ligi. Nie będzie łatwo wystartować tym bardziej naszej drużynie, która jak co sezon boryka się z problemami pracy zarobkowej w Łebie a przyśpieszenie ligi o 2 tygodnie nie ułatwia nam zadania, które mamy do wykonania.

Naszym pierwszym rywalem będzie drużyna z dużymi ambicjami, która w zeszłym sezonie nie przegrała żadnego meczu ligowego. Beniaminek Słupskiej A klasy Wybrzeże Objazda po spadku w sezonie 2016/17 ponownie wraca do Klasy Okręgowej. Charbrowianie mają świadomość, że gospodarze łatwo skóry nie oddadzą, szczególnie na własnym terenie. Tylko zaangażowanie i walka pozwoli gościom na wywiezienie z tego terenu punktów. Spotkanie rozegrane zostanie w niedzielne popołudnie 02.08.2020 o godz. 17.00 w Objeździe na które serdecznie zapraszamy wszystkich naszych zagorzałych kibiców.

W okresie przygotowawczym piłkarze trenowali głównie na własnym obiekcie sportowym. Dodatkowo przez pierwszy tydzień szlifowaliśmy swoją kondycję na Łebskich Wydmach. W rozegranych czterech meczach kontrolnych Charbrowo odniosło 2 zwycięstwa i 2 przegrane. W większości spotkań były problemy z uzupełnieniem tak zwanej 11, spowodowany brakiem zaangażowania oraz pracami sezonowymi. Trener Wiśniewski skupił się na zebraniu i scaleniu zespołu, który po długiej przerwie spowodowanej koronawirusem, można powiedzieć całkowicie rozbił strukturę i dyscyplinę w drużynie.

W letnim oknie transferowym z Chrobrego definitywnie odeszli:

Damian Penk (04) – Jantaria Pobłocie (Słupska KO), Arkadiusz Szwabach (94) – Pomorzanin Gdynia (Gdańska A Klasa gr. I), Mateusz Starosz (95) – Pomerania Gdańsk (Gdańska B Klasa gr. II), Michał Hinc (99) – Start Łebień (Słupska B Klasa gr. I)

Wypożyczeni na rok:

Mateusz Pawlik (95) i Tomasz Godula (03) - Anioły Garczegorze (IV liga), Maciej Grześko (04) – Pogoń Lębork (JB)

Jeżeli chodzi o zawodników pozyskanych to mamy przyjemność gościć w naszych szeregach zawodników takich jak:

Maciej Grabowski (98) - zawodnik wolny, ostatnio reprezentowany klub (Bytovia Bytów - JB)

Powrót do zespołu po przerwie:

Kamil Rzepka (93), Szymon Podolak (96)

Obecnie kadrę Chrobrego Charbrowo w rundzie jesiennej sezonu 2020/21 reprezentować będzie 28 zawodników. W początkowych meczach nie zobaczymy zawodników, którzy z różnych przyczyn nie mogą uczestniczyć w spotkaniach i dołączą do zespołu w późniejszym terminie.

Naszym celem jest odbudowanie zespołu oraz utrzymanie się w Słupskiej Klasie Okręgowej.

ZGŁOSZENI ZAWODNICY CHROBREGO:

• BUTOWSKI NORBERT – 1995