Rowokół Smołdzino

01.01.1964

Barwy

Opis klubu dodany przez:
KS Rowokół Smołdzino to klub piłkarski utworzony w 1964 r., zrzeszający miłośników piłki nożnej z gminy Smołdzino. Jego pierwszy okres istnienia trwał niemal 20 lat, od 1964 do 1983 r. Później, po czteroletniej przerwie znów został reaktywowany i istnieje do dziś. Początkowo, gdy w gminie istniało więcej małych drużyn, w jego skład wchodzili tylko zawodnicy ze Smołdzina, dopiero później po fuzji klubów w jedną, gminną drużynę zaczęli tu napływać zawodnicy z okolicznych wiosek. Drużyna ta obecnie uczestniczy w rozgrywkach Słupskiej Klasy A. W swojej historii występowała kilkukrotnie w słupskiej "okręgówce" . Wywalczyła również awans do fazy wojewódzkiej Pucharu Polski. Obecnie trenerem drużyny z gminy Smołdzino jest Marcin Kamiński. Funkcję prezesa klubu pełni Arkadiusz Walach a lekarza Krzysztof Majcherski.