SENIORZY: Granit Kończewo - Chrobry 2:3 (2:2)

W minioną niedzielę seniorzy Chrobrego Charbrowo po doskonałej piłkarskiej walce przerwali passę niepowodzeń trzech ostatnich meczów pokonując 2: 3 gospodarzy spotkania drużynę Granitu Kończewo.

Warunki pogodowe, z którymi przyszło nam się zmierzyć w tym spotkaniu były dodatkowym przeciwnikiem dla każdego zespołu. Sędzia główny zarządził przewidziane przepisami przerwy w ramach, których zawodnicy mogli się schłodzić oraz uzupełnić płyny. Początek spotkania to wzajemne badanie przeciwnika. Gospodarze rozpoczęli spotkanie z wiatrem, który miał duży wpływ na to spotkanie. W początkowych minutach bardzo wysoko zaatakowali grożąc naszemu golkiperowi strzałem w poprzeczkę. W 17 minucie meczu szybka kontra Granitu kończy się doskonałą bramka, przy której Ptaszek miał już niewiele do powiedzenia. Nie minęło 5 minut i doskonałą dwójkową akcję z podania Kalamaszka przepięknym strzałem z odległości wykańcza Wiśniewski doprowadzając do wyrównania. Dalsza część spotkania obrazowała wyrównane spotkanie pełne niewykorzystanych sytuacji bramkowych z jednej jak i drugiej strony. W 32 minucie meczu ponownie miejscowi wychodzą na prowadzenie po szybkim kontrataku, szkoda tylko, że przy pomocy bocznego sędziego, który puszcza ewidentnego spalonego. Wszyscy zapomnieli o zajściu wcześniejszej sytuacji, kiedy to w 40 minucie meczu Kalamaszek po wzorowo wykonanym stałym fragmencie gry doprowadza do wyrównania. Pierwszą połowę można zaliczyć do bardzo wyrównanych na dobrym poziomie.

W drugiej odsłonie wyglądało to już całkiem inaczej. Goście przejęli całkowitą inicjatywę wielokrotnie atakując bramkę gospodarzy. Tylko szczęście oraz rażąca nieskuteczność naszych zawodników ratowała miejscowych od utraty bramki. Nie strzelając, co najmniej pięciu stu procentowych sytuacji sam na sam daliśmy wiarę w swoje umiejętności coraz lepiej spisującemu się bramkarzowi miejscowych, który zaczął bronić jak z nut zamazując całkowicie swój nie do końca dobry występ z pierwszej połowy. Gospodarze przede wszystkim swoją grę opierali na długich podaniach do swoich napastników, którzy za każdym razem byli powstrzymywani przez dobrze zorganizowaną linie defensywną gości. Po wielokrotnych sytuacjach podbramkowych przyjezdnych w końcówce spotkania Janiszek zostaje nieprzepisowo „naznaczony” korkami przeciwnika w polu karnym. Sędzia nie miał żadnych wątpliwości z pokazaniem jedenastki. Natomiast My mieliśmy małe wątpliwości czy Mariusz pokona bohatera gospodarzy drugiej połowy. Dużo nie brakowało a wykrakalibyśmy. Mario jesteś wielki. Końcowy wynik jak najbardziej sprawiedliwy. Po ilościach stwarzanych sytuacji byliśmy zespołem lepszym. Przeciwnik nie protestował, bo przyznał, że wygrana nam się należała.

Otworzyła nam się ponownie droga awansu do okręgówki po remisie Damnicy. Jeżeli wszystko wygramy to jesteśmy tego pewni. Teoretycznie powinniśmy gładko poradzić sobie w dwóch najbliższych spotkaniach, żeby grać o najważniejsze trofeum. Niestety wiemy też, że czasami nie należy patrzeć na miejsce w tabeli i trzeba grać swoje a nawet i więcej, bo wszystko się może wydarzyć. Dlatego nie liczmy punktów i nie podniecajmy się tylko zaangażujmy się, bo to jest kluczowe w tych ostatnich rozgrywkach. Gratulacje dla przeciwnika i życzymy powodzenia następnych spotkaniach.

Skład Chrobrego: Ptaszek – Hinca, Mielewczyk, Sadurski, Miedzielec - Czupryniak, Kalamaszek, Pawlik Sz., Wiśniewski S., Żmudzki - Janiszek.

Bramki: Kalamaszek x2, Wiśniewski S.