SENIORZY: Dąb Kusowo - Chrobry 2:4 (2:2)

W miniona sobotę po zasłużonym hat-tricku Krzyżanowskiego zespół seniorów Chrobrego Charbrowo pokonał gospodarzy spotkania Dąb Kusowo 4:2.

Spotkanie bardzo dobrze zaczęli goście, którzy już w 3 minucie meczu po prostopadłym zagraniu Podolaka i precyzyjnej bramce Krzyżanowskiego obejmują prowadzenie w tym spotkaniu. Kolejne minuty uwidaczniały przewagę charbrowian, co zaowocowało bramką strzeloną w 16 minucie przez Krzyżanowskiego, którego dokładnym dośrodkowaniem obsłużył Górski. Chwilę później tracimy kolejną setkę, kiedy w sytuacji sam na sam fatalnie na bramkę uderza Szwabach. Kiedy wydawało się, że spotkanie ułożone jest już pod nasze dyktando, to potrzebowaliśmy dosłownie 10 minut a żeby wszystko zmarnować pozwalając gospodarzom doprowadzić do wyrównania. Najpierw w 32 minucie po fatalnym błędzie bramkarza, napastnik dębu korzysta z prezentu i strzela do pustej bramki. Po 10 minutach gry zachwiało defensywą, która popełnia szkolne błędy w kryciu i mamy niechciany remis. W 44 minucie Chrobry mógł jeszcze wyjść na prowadzenie po mocnym uderzeniu Krzyżanowskiego z odległości, ale bramkarz miejscowych stanął na wysokości zadania broniąc w dobrym stylu futbolówkę. W końcówce pierwszej połowy gospodarze spotkania musieli kończyć w 10 osobowym składzie, ponieważ sędzia bez wahania pokazał czerwony kartonik zawodnikowi z Kusowa, który w niestosowy, chamski i rażący sposób odnosił się do jego osoby.

W drugie połowie ruszyliśmy z kopyta, lecz mało skutecznie, bo bramka gospodarzy była dla nas zaczarowana. Zmarnowane sytuacje bramkowe nie budowały pozytywnie zespołu. Krzyżanowski z Wiśniewskim dwoili się i troili przegrywając swoje pojedynki sam na sam. Dodatkowo bramkarz bronił jak na zawołanie. Jak nie miał już możliwości obrony to ratował ich słupek i poprzeczka. Miejscowi długo bronili wyniku, który w 86 przełamał Kiełtyka dobijając strzał Wiśniewskiego. Nie minęły 3 minuty i mamy już 4: 2 po prostopadłym zagraniu Wiśniewskiego do Krzyżanowskiego, który urywając się obrońcy nie miał większych problemów z pokonaniem golkipera miejscowych notując swojego drugiego hat-tricka w rundzie wiosennej.

Gratulujemy wygranej i życzymy powodzenia w dalszych spotkaniach.

Skład Chrobrego: Steinke – Podolak, Miedzielec (46’ Sadurski), Wroński D., Mielewczyk – Szwabach (63’ Juniewicz), Kalamaszek, Kiełtyka, Wiśniewski, Górski (75’ Starosz) - Krzyżanowski M.

Bramki: Krzyżanowski x3, Kiełtyka.