SENIORZY: Chrobry - Bruskowo Wielkie 4:0 (1:0)

W pierwszej kolejce Słupskiej A klasy zawodnicy Chrobrego Charbrowo pokonali na własnym stadionie Swe Pol Link Bruskowo Wielkie 4: 0, wygrywając również do przerwy 1:0.

Od początkowych minut stanowczo zaatakowali goście, którzy lekko zepchnęli do defensywy przerażonych i mało pewnych swoich interwencji gospodarzy. Miejscowi potrzebowali, co najmniej 15 minut, aby wybadać przeciwnika i grać jak równy z równym. Dużą zasługę w utrzymywaniu bezbramkowego remisu miał bramkarz gospodarzy Maciej Ptaszek, który stał na straży wywiązując się z swoich obowiązków. Czym dłużej trwała rywalizacja tym bardziej uwidaczniała się przewaga gospodarzy, którzy coraz pewniej atakowali na bramkę przyjezdnych stwarzając poważne zagrożenie. W końcówce pierwszej połowy przejmujemy zasłużone prowadzenie po bramce Sebastiana Wiśniewskiego, któremu dokładnym zagraniem asystował Gołąbowicz.

W drugiej połowie szanowaliśmy wynik i ostrożnie konstruowaliśmy atak pozycyjny. W 54 minucie podwyższamy wynik spotkania po doskonałym rajdzie z obrony Wrońskiego i końcowym dośrodkowaniu w pole karne, które precyzyjnym strzałem wykańcza Wiśniewski. Świeżo wprowadzone siły w 55 minucie meczu nabrały tępa nacierającym gospodarzom, którzy przejęli dominacje w całym spotkaniu. Po kolejnych 10 minutach było już po meczu. Przesunięty z obrony do ataku Janiszek daje w kość gubiącym się obrońcom gości, którzy swoimi interwencjami zmuszają arbitra do odgwizdania jedenastki. Karnego na bramkę zamienia Wiśniewski kompletując hattricka a tym samym wyśmienicie zaczynając sezon. Strzelone bramki całkowicie rozstroiły i pozbawiły chęci do dalszej ostrej rywalizacji załamanych gości. W 78 minucie swoją dobrą dyspozycję zaznacza Wiśniewski notując czwarte trafienie otrzymane z podania aktywnego Kalamaszka. Miejscowi nie odpuszczali i tylko szczęście zdecydowało o tym, że goście wyjechali z Charbrowa z tak małą stratą goli. Charbrowianie intensywnie atakowali bramkę przeciwnika, ale niestety zawsze brakowało w nich precyzji i wykończenia. Przy tak pewnym wyniku uaktywnia się nie zawsze dobra, ale całkiem normalna chęć wpisania się każdego zawodnika na listę strzelców. Gratulujemy wyniku i życzymy powielania zwycięstw w następnych spotkaniach.

Skład Chrobrego: Ptaszek - Górski, Wroński D., Stefaniak, Janiszek (70’ Juniewicz) - Czupryniak (63 Krzyżanowski M.), Kalamaszek, Wiśniewski S., Pawlik Sz., Gołąbowicz (55’ Nastuniak) - Pawlik M. (55’ Mielewczyk),

Bramki: Wiśniewski x4