SENIORZY: Chrobry-Błękitni Główczyce 1:1 ( 1:0)

W inauguracyjnym mecz 1 kolejki Słupskiej A klasy zawodnicy Chrobrego Charbrowo zremisowali na własnym stadionie 1: 1 z drużyną Błękitnych Główczyce prowadząc do przerwy 1:0.

Pierwsza połowa spotkania w większości podporządkowana była drużynie z Chabrowa, która prowadziła grę na połowie przeciwnika. Mieliśmy sporo dogodnych sytuacji, których niestety nie potrafiliśmy zamienić na bramkę. Po części mieliśmy duże problemy z rozpracowaniem dobrze radzącej sobie defensywie gości, ale też nie można było wymagać i oczekiwać za dużo od naszych pomocników i napastników, którzy po raz pierwszy bez jakiegokolwiek przygotowania i meczów sparingowych nagle musieli wystąpić w spotkaniu ligowym. Pierwsza bramkę zobaczyliśmy dopiero w 45 minucie meczu. Doskonałe prostopadłe podanie Wiśniewskiego S. wykorzystuje Szwabach strzelając znakomitego gola dla gospodarzy przy niewielkiej pomocy pechowo interweniującego obrońcy Błękitnych.

Druga część spotkania to większa determinacja gości, którzy musieli zaatakować, aby odrobić bramkową stratę. Gospodarze kontrolowali grę, ale z minuty na minutę uwidaczniało się słabe przygotowanie fizyczne zespołu, które bladło w oczach. W 65’ po faulu Kiełtyki na Kwidzińskim, goście po wzorowo wykonanym rzucie wolnym doprowadzają do wyrównania. Chrobry próbował za wszelką cenę wyjść na prowadzenie nie unikając przy tym dwóch a nawet trzech błędów, które mogły doprowadzić do porażki. Znakomita interwencja Steinke, Wrońskiego oraz Mielewczyka w dalszym ciągu podtrzymywała wynik remisowy. Pod koniec spotkania mogliśmy jeszcze wywalczyć dwa cenne punkty, ale słabe celowniki Wiśniewskiego i Juniewicza musiały zadowolić drużynę podziałem punktów.

Skład Chrobrego: Steinke – Wicki, Kiełtyka, Wroński, Mielewczyk – Wiśniewski, Juniewicz, Szwabach (67’ Stefaniak), Kalamaszek, Miasnikow (85’ Krzyżanowski T.) – Kachelski M. (87’ Kukuł)

Bramka: Szwabach