Ruszamy do boju.

Dobiegł końca okres przygotowań do rundy jesiennej sezonu 2015/16 seniorów Chrobrego Charbrowo. Naszym pierwszym rywalem będzie zespół Błękitnych Główczyce, z którym na własny stadionie w sobotnie popołudnie 22.08.2015 o godz. 17.00 powalczymy o pierwsze ligowe punkty.

W okresie przygotowawczym piłkarze trenowali głównie na boisku sportowym w Charbrowie. Ze względu na słabą frekwencję na treningach jak i meczach (powód jak zwykle ten sam - praca zarobkowa w Łebie) wyniki sparingowe nie do końca zadowalały trenera Wiśniewskiego, który nie mógł w pełni skorzystać z dyspozycji wszystkich swoich zawodników.

W rozegranych siedmiu meczach kontrolnych Charbrowo wygrało 2 spotkania, zremisowało 1 i przegrało 4 razy. W większości spotkań były duże problemy z skompletowaniem tak zwanej, 11 dlatego trener Jacek Wiśniewski nie przykładał zbyt dużej wagi do spotkań sparingowych a skupił się przede wszystkim na pozyskaniu nowych zawodników i zgraniu zespołu przed pierwszymi spotkaniami ligowymi.

W letnim oknie transferowym z Chrobrego definitywnie odeszli Marcin Mikułko (92) - Anioły Garczegorze (IV liga), Piotr Kwidziński (82) - Błękitni Główczyce (A Klasa).

Na roczne wypożyczenie odszedł Piotr Czaja (93) – Zenit Łęczyce (A klasa)

Jeżeli chodzi o zawodników pozyskanych to mamy przyjemność gościć w naszych szeregach zawodników takich jak:

Definitywnie pozostali w klubie Paweł Mielewczyk (87) i Jakub Wroński (93) obaj Anioły Garczegorze (IV).

Pozyskani z innych klubów: Igor Miasnikow (95) zawodnik wolny, wcześniej reprezentował III ligowy klub Kaszubia Kościerzyna, Mateusz Kachelski (89) zawodnik wolny, wcześniej reprezentował IV ligowy zespół Anioły Garczegorze, Mateusz Steinke (91) zawodnik wolny, wcześniej reprezentował A klasowy zespół Start Łebień.

Z wypożyczenia do klubu wrócili: Cezary Monczak (95) - Anioły Garczegorze (IV liga), Tomasz Juniewicz (89) – Start Łebień (A klasa).

Na roczne wypożyczenie przyszedł Dawid Stefański (91) z IV ligowego zespołu Anioły Garczegorze.

Ponadto do kadry pierwszego zespołu włączony został nasz junior – wychowanek Piotr Kukuł (99).

Obecnie kadrę Chrobrego Charbrowo w rundzie jesiennej sezonu 2015/16 reprezentować będzie 29 zawodników. W początkowych meczach na pewno nie wystąpią zawodnicy, którzy z różnych przyczyn dołączą do zespołu w późniejszym terminie tj.; Marcin Krzyżanowski, Marcin Gaffke, Marcin Mallek (praca za granicą). Reszta nieobecnych będzie uzależniona od zwolnienia się w tym dniu z pracy sezonowej, co czasami graniczy z cudem.

Naszym celem jest zajęcie miejsca umożliwiającego awans do wyższej klasy rozgrywek. Jeżeli zespół się zmobilizuje to cel będzie bardzo realny do zrealizowania.

Wyniki sparingów:

Zenit Łęczyce