JUNIORZY B: Chrobry - Karol Pęplino 3:2 (2:1)

Kolejne 3 punkty w rundzie jesiennej wywalczyli juniorzy B Chrobrego Charbrowo, którzy po zaciętej walce pokonali na własnym stadionie zespół Karola Pęplino zwyciężając 3:2.

Od samego początku meczu zespoły wyszły z nastawieniem by nie stracić szybko bramki i kontrolować przebieg gry. Gra była zacięta i toczyła się zazwyczaj w środkowej części boiska. Miejscowi jak i goście mieli swoje doskonałe sytuacje strzeleckie. W przekroju całego meczu zdecydowanie więcej sytuacji do zdobycia bramki mieli podopieczni Dariusza Wrońskiego, jednak razili oni nieskutecznością, szczególnie nasz najlepszy strzelec Krystian Tymiec, który w czasie całego spotkania nie potrafił pokonać bramkarza gości będąc z nim trzykrotnie sam na sam. Pierwszą bramkę zobaczyliśmy dopiero w 19 minucie po bramce Gaffke, który wykorzystał złe wybicie bramkarza. Wyrównująca bramka dla gości to szkolne błędy w obronie gospodarzy oraz niepewna interwencja Cieszkowskiego, który źle obliczył lot piłki. W 31 minucie miejscowi wychodzą na prowadzenie po bramce Wieczorka, który wykorzystuje dośrodkowanie z rzutu wolnego Kukuła.

Po przerwie lepiej zaczęli grać goście, którzy coraz odważniej atakowali na bramkę Cieszkowskiego. Niestety długo nie cieszyliśmy się z przewagi, ponieważ po prostych błędach w obronie zawodnikom Karola w 55 minucie meczu udało się doprowadzić do remisu. W 62 minucie mogliśmy wyjść na prowadzenie po sytuacji sam na sam z bramkarzem Tymca, ale golkiper po raz kolejny wychodzi górą z tego pojedynku. Ostatnie 10 minut pokazały nerwowość w grze zespołów. W 74’ daje znać o sobie powracający do gry Smurzyński strzelając trzecią i jak się okazało zwycięską bramkę w tym spotkaniu po dokładnym zagraniu Gaffke. Gratulacje i życzymy powodzenia w dalszych spotkaniach.

Skład Chrobrego: Cieszkowski – Góra, Kukuł, Berliński, Ślusarek – Gaffke, Ostapowicz (41’ Gabrukiewicz.), Kruszyński (77’ Polewik), Szymichowski (50’ Smurzyński), Wieczorek (60’ Tymiec D.) – Tymiec K.

Bramki: Gaffke, Wieczorek, Smurzyński