Relacja z meczu

Autor:

Utworzono:

21.06.2016

W ostatniej kolejce sezonu piłkarskiego 2015/16 seniorzy Chrobrego Charbrowo pokonali na własnym terenie spadającą po dwóch sezonach do B Klasy Słupię Charnowo 5:2.

W bardzo dobrym stylu zakończyli rozgrywki podopieczni Jacka Wiśniewskiego, którzy strzelając 5 bramek wymierzyli przeciwnikowi najniższy wymiar kary. Miejscowi prowadzili grę w każdej strefie boiska i byli zespołem zdecydowanie lepszym. Jedynym mankamentem, który szwankował w tym spotkaniu to bezradność naszych napastników, którzy mieli duże problemy z swoją skutecznością oraz „zaczarowaną” bramka przeciwnika. Wprawdzie szybko, bo już w 5 minucie zobaczyliśmy pierwszą bramkę po strzale Janiszka to aż do 36 minuty byliśmy świadkami braku sposobu naszych strzelców na pokonanie bramkarza gości a w szczególności Wiśniewskiego, który ewidentnie nie miał dnia na trafianie do siatki przeciwnika. W 36 minucie podwyższyliśmy prowadzenie po ponownej bramce Janiszka, który wykorzystał dokładne prostopadłe zagranie Kiełtyki.

W drugiej części ruszyliśmy ostro na przeciwnika i potrzebowaliśmy dosłownie 5 minut, aby rozstroić całkowicie zespół gości. W 48 minucie waleczny Janiszek wpisuje się na listę hat-trickowców Chrobrego. W 51 minucie dośrodkowanie Kiełtyki z rzutu rożnego ląduje na głowie Wojciechowskiego, który precyzyjnym uderzeniem nie daje żadnych szans bramkarzowi na obronę. W 53’ wbijamy 5 bramkę po strzale Wickiego i przeciwnik załamuje ręce. W kolejnych minutach każdy z miejscowych chciał na siłę zapisać się na listę strzelców, z czego wyszedł duży chaos, brak gry połączony z brakiem powrotu do obrony, co przełożyło się na niepotrzebne bramki gości. Najpierw w 65 minucie po szybkiej kontrze z środka pola, następnie w 86 minucie po rzucie karnym, którego niefortunnie dopuścił się nasz golkiper.

Charbrowianie ostatecznie zakończyli rozgrywki na 6 miejscu w ligowej tabeli z dorobkiem 39 punktów. Po słabej jesieni, wiosna wyglądała dużo lepiej, choć przed sezonem oczekiwania trenera i zawodników były większe. Niestety zabrakło szczególnie zaangażowania poszczególnych zawodników a żeby znacząco zaznaczyć swoją przewagę oraz siłę zespołu. Życzymy zespołowi lepszej determinacji na przyszły sezon i gratulujemy i tak dobrego wyniki.

Gratulujemy również zespołowi Jantarii Pobłocie, która po ponad 10 letniej przerwie została Mistrzem Słupskiej A Klasy zapewniając sobie historyczny awans do Klasy Okręgowej.