Relacja z meczu

Autor:

Utworzono:

16.11.2015

Okazałym zwycięstwem zakończyli rundę jesienną seniorzy Chrobrego Charbrowo, którzy pokonali 4: 1 zespół Słupi Charnowo, prowadząc również do przerwy 1:0.

Od początku spotkania przewaga należała do gości, którzy zawzięcie atakowali na bramkę przeciwnika. Problem polegał na tym, że nie potrafiliśmy wykorzystać stu procentowych sytuacji strzeleckich, których nie brakowało szczególnie w wykonaniu Stefańskiego, który potrzebował czasu a żeby się przełamać. Po dwóch potyczkach z bramkarzem Stefański w końcu trafia do siatki w 14 minucie meczu. Kolejne minuty obrazowały coraz lepszą grę charbrowian, którzy stwarzali coraz groźne sytuacje podbramkowe, lecz nie potrafili ich wykończyć. Gospodarze praktycznie nie zagrozili bramce miejscowych, ograniczając się do obrony i niegroźnych kontrataków.

Po przerwie wyszliśmy na murawę bez przekonania, co mogło się dla nas w ciągu 5 minut zemścić utratą bramki. W 65 minucie meczu podwyższamy prowadzenie po pięknym potężnym strzale Stefaniaka, który nie dał żadnych szans obrony bramkarzowi miejscowych. Dwu bramkowa przewaga całkowicie rozluźniła gości, którzy zamiast wykorzystać kolejne sytuacje bramkowe dostają bramkę na własne życzenie. Błędne łapanie przeciwnika na spalonego doprowadziło do sytuacji sam na sam z bramkarzem, którą wygrywa napastnik Słupi strzelając pierwszego gola dla miejscowych. Po dwóch minutach zapomnieliśmy o całej sytuacji, ponieważ cieszyliśmy się ze strzelenia kolejnego gola. W dużym zamieszaniu podbramkowym Piotrowski dogrywa do Stefańskiego, który nie miał większych problemów z umieszczeniem piłki w siatce. Przeciwnicy nie mając nic do stracenia ruszyli odrabiać straty zapominając o obronie, która ponownie skapitulowała. W 80 minucie meczu po precyzyjnym podaniu Juniewicza, Wiśniewski urywa się obrońcom zdobywając czwartą bramkę dla przyjezdnych. Goście dostali wiatr w żagle napierając na załamanych stratą bramek zawodników Słupi. Nasze ataki na bramkę przeciwnika nie przynosiły już większych zbiorów bramkowych. Wygrana jak najbardziej zasłużona i kolejne 3 punkty, które przesuwają nas powoli w górne partie tabeli.

Po niespodziewanej porażce kandydata na lidera rundy jesiennej zespołu z Smołdzina drużyna Chrobrego Charbrowo zakończyła rundę jesienną nie na 8 tylko na 9 miejscu w tabeli, który nie do końca nas satysfakcjonuje. Założenia były dużo większe, ale niestety zawiodło przede wszystkim zaangażowanie treningowe i meczowe, co niektórych zawodników zespołu, co przełożyło się na bardzo słaby jak na nasz zespół wynik rundy jesiennej sezonu 2015-16.